RESULTS: Boys Basketball as of Sat., Jan. 2, 2021

Clay Today Sports
Posted 1/6/21

Orange Park (6-3)Dec. 1 Westside, won 58-42 (Josiah Sabino 23Pts, 7Reb; D’Marre Craddock 16 Pts, 11 Reb)Dec. 3 Trinity Christian, won 62-30 (Josiah Sabino 28Pts D’Marre Craddock …

This item is available in full to subscribers.

Please log in to continue

Log in

Don't have an ID?


Print subscribers

If you're a print subscriber, but do not yet have an online account, click here to create one.

Non-subscribers

Click here to see your options for subscribing.

Single day pass

You also have the option of purchasing 24 hours of access, for $1.00. Click here to purchase a single day pass.

RESULTS: Boys Basketball as of Sat., Jan. 2, 2021

Posted

Orange Park (6-3)
Dec. 1 Westside, won 58-42 (Josiah Sabino 23Pts, 7Reb; D’Marre Craddock 16 Pts, 11 Reb)
Dec. 3 Trinity Christian, won 62-30 (Josiah Sabino 28Pts D’Marre Craddock 5Assists)
Dec. 4 Ribault, won 57-53 (Josiah Sabino 30Pts, 8Reb; Corey Thomas 13Pts, D’Marre Craddock 6Assists, William Mosbach 3Block shots)
Dec. 7 Raines, Won 59-58 (Josiah Sabino 16Pts, 8Reb; Corey Thomas 16Pts, DeAndre Dickerson 4Steals, D’Marre Craddock 4Block shots)
Dec. 8 Bolles, Lost 49-47 (Josiah Sabino 15Pts, 5Assists; D’Marre Craddock 12Pts, William Mosbach 10Pts)
Dec. 10 Middleburg Won 65-42 (Corey Thomas 19Pts, 6Assists; DeAndre Dickerson 17Pts, 4Steals, 5Reb; Avorie Grayson 8Reb, Julian Bryant 7Reb)
Tues., Dec. 22 at Clay 7pm
Mon., Dec.28-30 Tournament (Mon., Dec. 28 vs. Interlachen, 430pm)
Day one: Beat Interlachen 54-26; Day two, lost to Concord (NC) 64-54; Day three, lost to Ponte Vedra 65-49
Tues., Jan. 5 at Yulee (2-8)
Thurs., Jan. 7 Raines (1-8)
Fri., Jan. 8 at Oakleaf (3-5)

Mon., Jan. 11 Bolles (6-1)
Tues., Jan. 12 at Wolfson (1-8)
Fri., Jan. 15 at Ribault (4-6)
Tues., Jan. 19 vs. Terry Parker (4-0)
Fri., Jan. 22 vs. Oakleaf (3-5)
Tues., Jan. 26 District Tournament

Fleming Island (5-6)
Dec. 3 Englewood, won 74-27 (Nick Mas 14Pts, Antoine Sandy 10Pts, Blake Robinson 10Pts, Ahman Greenidge 6Reb, Colton Zapp 6Reb)
Dec. 8 Ponte Vedra Lost 59-46 (Antoine Sandy 14Pts, 6Reb; Ahman Greenidge 10Pts, 8Reb; Quantavion Little 3Steals)
Dec. 11 Oakleaf, Lost 57-52 (Colton Zapp 14Pts, 2 3-Ptrs; Antoine Sandy 13Pts, 9Reb, 3Assists; Ahman Greenidge 10Pts, 6Reb, Marco Astor 3Steals)
Thurs., Dec. 17 at Ridgeview, won 79-51
Mon., Dec. 21-22-23 Battle on the Island FIHS Tournament (Mon., Jan. 21 v Countryside 530pm)
Dec. 21 beat Santa Fe 69-62
Dec. 22 beat Lake Howell 55-48
Dec. 23 lost Potter House 59-40
Mon., Dec. 28-29-30 Orlando Tournament
Mon., Dec. 28 Olympia (Orlando) 3pm, Tues., Jan. 29 Edgewater; Wed., Jan. 30 Boone (7-3) 3pm
Dec. 28 lost Olympia 66-53
Dec. 29 lost Edgewater 64-47
Dec. 30 lost Boone 50-44
Tues., Jan. 5 at Fletcher (5-4)
Wed., Jan. 6 The Villages (6-5)
Thurs., Jan. 7 Atlantic Coast (4-4)
Tues., Jan. 12 at First Coast (3-1)
Wed., Jan. 13 West Nassau (6-10)
Fri., Jan. 15 at Oakleaf (3-5)
Tues., Jan. 19 at Bolles (6-1)
Thurs., Jan. 21 at Lee(6-3)
Fri., Jan. 22 at Clay (3-5)

Oakleaf (3-5)
Nov. 27 Paxon, lost 65-43
Nov. 28 Daytona Beach Mainland, lost 49-42
Dec. 1 Fletcher, lost 41-38
Dec. 3 Clay, won 52-49 (Markel Allums 15Pts)
Dec. 8 Nease, lost 50-47
Dec. 11 Fleming Island, won 57-52
Mon., Dec. 14 At Ed White, won 59-46
Mon., Dec. 28-29-30 Tournament
Dec. 30 lost to Palatka (8-1) 65-62
Tues., Jan. 5 at Matanzas (2-9)
Fri., Jan. 8 Orange Park (6-3)
Tues., Jan. 12 at Clay (3-5)
Fri., Jan. 15 Fleming Island (5-6)
Wed., Jan. 20 Sandalwood (1-1)
Fri., Jan. 22 at Orange Park (6-3)
Thurs., Jan. 28 at Bradford (5-4)
Tues., Feb. 2 Ridgeview (4-7)
Thurs., Feb. 4 Baker County (5-4)

Clay (3-5)
Dec. 1 Bartram Trail, lost 53-46
Dec. 3 Oakleaf, lost 52-49
Dec. 8 Middleburg, won 63-45
Dec. 10 Bradford, won 64-50
Dec. 11 Ridgeview, lost 62-55
Thurs., Dec. 17 Palatka, lost 71-68
Tues., Dec. 22 Orange Park (5-1)
Dec. 29 lost to Ponte Vecra 55-39
Dec. 29 beat Fernandina Beach 48-41
Tues., Jan. 5 at Wolfson (5-4)
Tues., Jan. 12 Oakleaf (3-5)
Fri., Jan. 15 at Trenton (3-8)
Wed., Jan. 20 vs. Menendez (3-6)
Fri., Jan. 22 Fleming Island (6-3)
Mon., Jan. 25 Bolles (6-1)
Tues., Jan. 26 Creekside (7-2)
Thurs., Jan. 28 Bishop Kenny (5-3)
Tues., Feb. 2 St. Augustine (2-7)
Thurs., Feb. 4 at Orange Park (6-3)

Ridgeview (3-5)
Nov. 23 Buchholz, won 49-47 (Nicholas Gallego 18Pts, Grant Weiskircher 13Pts, Ed Whipple 9Reb, Nathan Johnston 4Steals)
Nov. 24 Lee, lost 83-59 (Nathan Johnston 19Pts, Grant Weiskircher 13Pts, Nicholas Gallego 10Pts, Ed Whipple 9Reb, Rasheed Baker 9Reb)
Dec. 1 Ed White, lost 63-54 (Grant Weiskircher 13Pts, Nicholas Gallego 11Pts)
Dec. 3 Baldwin, lost 58-52 (Landon Hawkins 18Pts, Tajh Brown 12Pts, Ed Whipple 10
Reb, 3Steals)
Dec. 4 Fernandina Beach, won 64-58 (Landon Hawkins 20Pts, Ed Whipple 10Pts, 8Reb; Grant Weiskircher 10Pts, 2 3-PTR, Tajh Brown 6Assists)
Dec. 9 at NFEI, lost 60-47 (Nick Gallego 13Pts, Ed Whipple 10Pts, 1 3-Pts)
Dec. 11 at Clay, won 62-55 (Grant Weiskircher 19Pts, 5 3-Ptrs; Landon Hawkins 14Pts, Nick Gallego 13Pts, 6Reb; Nathan Johnston 9Reb, Ed Whipple 4Assists)
Thurs., Dec. 17 Fleming Island, lost 79-51
Mon., Dec. 21 Ribault (Battle on Island Tourney at RHS) 7pm
Jan. 23 lost Bartram Trail 55-47
Tues., Jan. 5 at Interlachen (6-3)
Thurs., Jan. 7 at (5-5)
Thurs., Jan. 14 Middleburg (0-8)
Fri., Jan. 15 at Ponte Vedra (11-1)
Mon., Jan. 18 at Bradford (5-5)
Wed., Jan. 20 at Mandarin (4-2)
Fri., Jan. 22 Bartram (6-6)
Mon., Jan. 25 Yulee (2-8)
Fri., Jan. 29 Baldwin (1-2)
Tues., Feb. 2 at Oakleaf (3-5)
Thurs., Feb. 4 at Buchholz (1-3)
Fri., Feb. 5 Bradford (5-5)

Keystone Heights (3-4)
Nov. 24 Yulee, lost 50-46 (Gage Stevens 20Pts, 6 3-PTR; Bryson Channell 12Pts, 3Assists, 3Steals)
Nov. 28 St. Francis, lost 61-58 (Seth Gagnon 16Pts, Gage Stevens 15Pts, 3 3-PTR; Ian Schofield 11Pts, 12Reb, 4Steals, Bryson Channell 3Assists)
Nov. 30 Hope Christian A, won 78-44 (Bryce Couey 24Pts, 10Reb; Gage Stevens 16, 4 3-PTR; Seth Gagnon 12Pts)
Dec. 1 Seacoast Christian, lost 71-60 (Seth Gagnon 23Pts, 12Reb; Ian Schofield 12Reb, Gage Stevens 20Pts, 3 3-PTR)
Dec. 4 Stanton, won 33-31 (Ian Schofield 10Pts, Bryce Couey 8Pts, Seth Gagnon 8Reb; Bryson Channell 4Assists, 5Steals)
Dec. 8 Interlachen 8pm, lost 55-54, 2OT (Bryson Channell 13Pts, 10Reb, 5Steals; Seth Gagnon 13Pts, 10Reb; Bryce Couey 11Pts, Ian Schofield 10Pts, 11Reb, 1Assists)
Fri., Dec. 11 Baldwin (cancelled)
Tues., Dec. 15 Middleburg, won 46-40
Tues., Jan. 5 Bradford (5-4)
Fri., Jan. 8 Fernandina Beach (5-5)
Sat., Jan. 9 St. Joseph Academy (5-6)
Tues., Jan. 12 Union County (4-3)
Fri., Jan. 15 at Baldwin (1-2)
Sat., Jan. 16 at St. Joseph Academy (5-6)
Tues., Jan. 19 at Interlachen (6-3)
Fri., Jan. 22 at Middleburg (0-8)
Mon., Jan. 25 St. Joseph Academy(5-6)
Tues., Jan. 26 at Oak Hall (2-2)
Fri., Jan. 29 at Yulee (2-8)
Tues., Feb. 2 at Union County (4-3)
Fri., Feb. 5 South Lake (6-2)

St Johns Country Day School (4-1)
Nov. 30 Cedar Creek, won 20-0
Dec. 2 San Jose Prep, won 63-42
Dec. 4 Harvest Community (Jax), won 43-42
Dec. 7 at Parsons Christian, won 47-42
Mon., Dec. 14 Beacon of Hope, lost 64-37
Wed., Jan. 6 Christs Church (1-7)
Mon., Jan. 11 at First Baptist Academy (3-3)
Thurs., Jan. 14 Harvest Community (3-3)
Thurs., Jan. 21 First Baptista Academy (3-3)
Tues., Jan. 26 Christs Church (6-2)
Thurs., Jan. 28 Parsons Christian (5-4)
Mon., Feb. 1 Trinity Christian (2-3)
Wed., Feb. 3 at San Jose Prep (0-2)
Fri., Feb. 5 at Christs Church (1-7)

Middleburg (0-8)
Nov. 23 Interlachen, lost 57-46 (Cory Wyatt 16Pts, 4Assists, 3Steals; Greg Holland 11Pts, 10Reb)
Dec. 1 Creekside, lost 70-40 (AJ Bridges 17Pts, 5 3-PTR, 9REb; Gavin Cook 11Pts)
Dec. 4 St. Augustine, lost 49-42 (Cory Wyatt 13Pts, Gavin Cook 9Pts, 3 3-PTR)
Dec. 8 Clay, lost 63-45 (Wyatt Underwood 14Pts, 4Assists; Aidan Farber 12Pts, 2 3Ptr, 3Steals; Cory Wyatt 10Pts, 2 3-Ptr; Kyle Hinton 9Reb)
Dec. 10 Orange Park, lost 65-42 (AJ Bridges 12Pts, 3 3Ptr; Aidan Farber 10Pts, 2 3Ptr, Gavin Cook 7Reb, Cory Wyatt 6Reb, 7Assists)
Dec. 11 at Fernandina Beach lost 61-49 (Cory Wyatt 17Pts, 3 3Ptr, 6Assists, 7Steals; Gavin Cook 9Reb, 5Steals; Aidan Farber 7Reb,
Tues., Dec. 15 at Keystone Heights, lost 46-40
Thurs., Dec. 17 at Menendez, lost 73-55
Thurs., Jan. 7 at Parker (4-0)
Fri., Jan. 8 at Baker County (5-4)
Tues., Jan. 12 Stanton (2-6)
Thurs., Jan. 14 at Ridgeview (3-5)
Tues., Jan. 19 West Nassau (6-10)
Thurs., Jan. 21 Fernandina Beach (5-5)
Fri., Jan. 22 Keystone Heights (3-4)
Tues., Feb. 2 Creekside (7-2)
Thurs., Feb. 4 at St. Augustine (2-7)
Fri., Feb. 5 at Baldwin (1-2)

Girls Basketball
as of Sun. Jan. 2

Middleburg (1-7)
Nov. 17 Creekside, won 48-44 (Kamiya Jones25Pts, 6-3PTs; Autumn Vineyard 10Reb)
Nov. 19 NFEI, lost 50-42(Sam Hardison 17Pts)
Nov. 25 Bolles, lost 49-39(Sam Hardison 22Pts, 7Steals)
Dec. 1, Andrew Jackson, lost 65-27 (Sam Hardison 13Pts, 5Reb, 4Steals, 1Assist, 1Block shot; Autumn Vineyard 6Reb)
Thurs., Dec. 3 Bartram Trail, lost 65-28 (Sam Hardison 11Pts, 2Assists, 3Steals; Kamiya Jones 9Pts, 1 3Ptr; Justice Ewig 5Reb, Autumn Vineyard 5Reb)
Thurs., Dec. 17 Vanguard, Lost
Fri., Dec. 18 Sandalwood, lost 62-26
Mon., Dec. 28 Ponte Vedra lost 75-15
Tues., Dec. 29 Tournament
Wed., Dec. 30 Tournament

Stats Leaders
Points: Sam Hardison 15PPG, Kamiya Jones 12.8PPG
3-Ptrs: Kamiya Jones 16
Rebounds: Autumn Vineyard 35Reb, Sam Hardison 26Reb, Cheyenne Jenkins 15Reb
Assists: Kamiya Jones 8, Sam Hardison 6, Justice Ewig 4
Steals: Sam Hardison 21

Tues., Jan. 5 at Raines (10-4) 6pm
Thurs., Jan. 7 at Mandarin (6-5) 6pm
Fri., Jan. 8 Lee (4-10) 6pm
Tues., Jan. 12 at Oakleaf (11-0) 6pm
Fri., Jan. 15 Orange Park (5-4) 6pm

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5

Oakleaf (11-0)
Nov. 18 Bolles, won 48-34 (Taliah Scott 22Pts, Fantasia James 12REB)
Nov. 19 Lee, won 60-40 (Taliah Scott 16Pts)
Nov. 24 Bradford, won 62-18 (Fantasia James 19Pts, 4Steals; Kaylah Turner 23Pts, 9steals)
Dec. 1 First Coast, won 69-50 (Kaylah Turner 24Pts, Fantasia James 20Pts, 4Steals)
Fri., Dec. 4 Mandarin, won 87-58 (Taliah Scott 25Pts, 5 3Ptr; Fantasia James 21, Kaylah Turner 18)
Dec. 8 at Orange Park, won 67-25 (Taliah Scott 43Pts, 5Steals, 2Assists; Fantasia James 8Pts, 7Reb; Kaylah Turner 7Reb, 7Steals, 3Assists, Drew Vergara 4Steals, 1Assist)
Dec. 10 at Bishop Kenny, won 61-41 (Fantasia James 30Pts, 3 3Ptr, 14Reb, 2Assists, 1Steal; Taliah Scott 12Pts, 2 3Ptr, 2Assists, 3Steals; Kaylah Turner 11Pts, 4Assists, 2Steals; Geniyah Durante 3Assists, 2Steals)
Mon., Dec. 14 at Hilliard, won 79-25 (Kaylah Turner 23Pts, Taliah Scott 19Pts, Geniyah Turner 15Pts)
Tues., Dec. 15 at Clay, won 72-9
Dec. 29 beat Lee 56-33
Dec. 30 beat Ponte Vedra 80-52

Stat Leaders
Points: Talia Scott 23.0PPG, Fantasia James 14.8PPG, Kaylah Turner 14.3PPG
3-Ptrs: Taliah Scott 21, Geniyah Durante 10, Kaylah Turner 9
Rebounds: Fantasia James 69, Kaylah Turner 42, Taliah Scott 29
Assists: Kaylah Turner 33, Taliah Scott 22, Geniyah Durante 10, Fantasia James 10
Steals: Kaylah Turner 45, Geniyah Durante 30, Fantasia James 24

Tues., Jan. 5 at Andrew Jackson (8-1)
Thurs., Jan. 7 at Clay (2-7) 6pm
Fri., Jan. 8 at Parker (5-5) 7pm
Mon., Jan. 11 NFEI (5-0)
Tues., Jan. 12 Middleburg (1-7) 6pm
Thurs., Jan. 14 Nease (10-1)
Mon., Jan. 18 at Hawthorne (3-0)
Tues., Jan. 19 at Flagler Palm (7-2)
Thurs., Jan. 21 Bradford (4-6)
Tues., Jan. 26 Bishop Kenny (8-3)
Wed., Jan. 27 Andrew Jackson (8-1)
Thurs., Jan. 28 University Christian (4-7)
Fri., Jan. 29 at Columbia (6-2)

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5

Fleming Island (6-3)
Dec. 3 at First Coast, lost 62-56 (Serina Alderson 12Pts, 7Reb; Isabelle Flores 11Pts, 10Reb; Avery Cannon 10Pts, Emma Richard 10Pts, 2 3Ptr; Mykayla Maddox 7Reb)
Dec. 8 at Creekside, won 64-36 (Avery Cannon 18Pts, 4 3Ptr, 5Assists, 3Steals; Emma Richard 18Pts, 3Assists, 2Steals; Kennedy Williams 14Pts, 4 3Ptr; Isabelle Flores 7Reb; Serina Alderson 4Assists)
Fri., Dec. 11-12 Bishop Moore Tournament
Beat University Christian 56-46 (Emma Richard 19Pts, 11Reb, 3Assists, 2Steals; Isabelle Flores 17Pts, 11Reb; Kennedy Williams 4Assists); Lost to Bishop Moore 69-65 (Avery Cannon 24Pts, 6 3Ptrs; Isabelle Flores 24Pts, 12Reb; Emma Richard 10Pts, 5Assists, 12Reb; Kennedy Williams 8Assists)
Thurs., Dec. 17 at Bishop Snyder, won 70-36
Fri., Dec. 18 Providence, won 61-50
Mon., Dec. 21 beat Baker County 68-10
Tues., Dec. 22 beat Bolles 57-37
Wed., Dec. 23 lost to Hawthorne 55-31

Stat Leaders
Points: Emma Richard 15.7PPG, Avery Cannon 14.4PPG, Isabelle Flors 14.0PPG
3-Ptrs: Avery Cannon 18, Emma Richard 11
Rebounds: Isabelle Flores 67, Emma Richard 50, Serina Anderson 37
Assists: Emma Richard 24, Serina Anderson 18, Kennedy Williams 17
Steals: Emma Richard 17, Avery Cannon 13

Tues., Jan. 5 Fletcher (11-0)
Fri.-Sat., Jan. 8-9 Tournament
Sat., Jan. 9 Bartram Trail (7-6)
Tues., Jan. 12 First Coast (3-5)
Thur., Jan. 14 Episcopal (6-4)
Tues., Jan. 26 Ponte Vedra (8-4)
Fri., Jan. 29 Potters House (1-3)

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5

Clay (2-7)
Nov. 17 Matanzas, won 36-28
Nov. 18 St. Joseph, lost 65-13
Nov. 30 Ridgeview, lost 61-35
Dec. 1 Westside, lost 35-30
Dec. 3 at Orange Park, lost 75-14
Dec. 8 at Bishop Snyder, lost 65-25
Dec. 10 at Palatka, won 53-45
Tues., Dec. 15 Oakleaf, lost 72-9
Mon. Dec. 21 Menendez 7pm
Mon., Dec. 28 lost Lee 54-24

Tues., Jan. 5 Palatka (3-8)
Thurs., Jan. 7 Oakleaf (11-0) 6pm
Fri., Jan. 8 Westside (2-7)
Tues., Jan. 12 at Stanton (6-5)
Thurs., Jan. 14 at Wolfson (0-9)
Fri., Jan. 15 at Trenton (10-1)
Tues., Jan. 19 Ridgeview (7-4)
Thurs., Jan. 21 Bishop Snyder (9-3)
Mon., Jan. 25 Stanton (6-5)
Wed., Jan. 27 at Matanzas (3-4)

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5


Keystone Heights (1-9)
Nov. 16 Williston, lost 42-21 (Dezeray Bright 6Pts, 16Reb)
Nov. 17 Lake Weir, won 25-20 (Dezerah Bright 8Pts, 14Reb, 3Steals; Emma Rogel 4Steals, Madi Mitzel 4Steals)
Nov. 21 Willison, lost 34-28 (Dezerah Bright 8Pts, 9Reb)
Nov. 21 HEART, lost 37-23 (Lindsay Quails 7Pts)
Nov. 23 HEART, lost 39-17 (Dezerah Brigt 8Pts, Lindsay Quails 6Reb)
Nov. 24, Suwannee, lost 66-18
Dec. 1, Orange Park, lost 67-26 (Lindsay Quails 12Pts, Nyasia Mcgruder 8Pts, Madi Mitzel/Mcgruder 6Reb)
Dec. 3 at Bradford lost 44-36
Mon., Dec. 14 Bradford, lost 42-33
Tues., Dec. 15 at Ridgeview, lost 50-25
Fri., Dec. 18 Matanzas 9pm Tournament
Sat., Dec. 19 North Marion 930am Tournament,
Sat., Dec. 19 Tournament 12:30
Mon., Dec. 21 Eastside

Stat Leaders
Points: Lindsay Quails 6.5PPG, Dezeray Bright 5.7PPG, Nyasia Mcgruder 4.5PPG
3-Ptrs: Linday Quails 2
Rebounds: Dezeray Bright 52, Lindsay Quails 21, Madi Mitzel 17
Assists: Lindsay Quails 7, Dezeray Bright 5, Jakayleia Bauer 5, Emma Rogel 5
Steals: Dezeray Bright 13, Madi Mitzel 10, Emma Rogel 7

Thurs., Jan. 7 Buchholz (6-0)
Fri., Jan. 8 at Eastside (2-4)
Tues., Jan. 12 Union County (0-8)
Thurs., Jan. 14 Ridgeview (7-4)
Fri., Jan. 15 Santa Fe (1-2)
Mon., Jan. 18 at Union County (0-8)
Tues., Jan. 19 at Interlachen (3-1_
Thurs., Jan. 21 at North Marion (4-3)
Fri., Jan. 22 Suwannee (8-4)
Tues., Jan. 26 HEART (11-5)
Thurs., Jan. 28 at Orange Park (5-4)

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5

St. Johns Country Day School (2-1)
Nov. 19 St. Francis, won 50-28 (Mary Kate Kent 14Pts, Maggie Kent 12Pts, Kinley Hall 10Pts)
Nov. 20 St. Joseph, lost 61-35
Dec. 1 Ridgeview, won 66-58 (Mary Kate Kent 29Pts, Semaj Williams 17Pts, Maggie Kent 11Pts)
Tues., Dec. 15 at CCHS 530
Fri., Dec. 18 Trinity Catholic (Ocala) 615pm
Sat., Dec. 19 at Belleview 11 Tournament
Mon., Jan. 4 at NFEI (5-0)
Thurs., Jan. 7 at Trinity Christian (0-5)
Mon., Jan. 11 at Ridgeview (7-4)
Fri., Jan. 15 at St. Joseph Academy (9-0)
Thurs., Jan. 21 at Atlantic Coast (4-5)
Mon., Jan. 25 St. Francis (1-7) 530pm
Wed., Jan. 27 at Westside (2-7)

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5

Ridgeview (7-4)
Nov. 10 Bishop Snyder, lost 62-36 (Paetyn Miller 18Pts, 3 3-Pts; Alyssa Sherman 11Pts, 9Reb)
Nov. 19 Palatka, won 53-35 (Paetyn Miller 20Pts, Alyssa Sherman 17Pts, Nia Blocton 13Pts, 7Steals; Aniyah Lewis 9Reb)
Nov. 20 RCHS (Davenport), lost 42-37 (Paetyn Miller 11Pts, Alyssa Sherman 11Pts, 7Steals; Nia Blocton 16Reb)
Nov. 30 Clay, won 61-35 (Nia Blocton 20Pts, 20Reb; Alyssa Sherman 16Pts)
Dec. 1, SJCDS, lost 66-58 (Alyssa Sherman 23Pts, Paetyn Miller 14Pts, Nia Blocton 14Pts, 26Reb)
Fri., Dec. 4 at Bradford, won 48-40 (Nia Blocton 20Pts, 23Reb, Alyssa Sherman 17Pts, 3-3Ptrs)
Dec. 8 Palatka, won 43-37 (Paetyn Miller 17Pts, 6Steals; Nia Blocton 13Pts, 19Reb, 8steals; Alyssa Sherman 7Pts)
Dec. 10 at West Nassau, won 51-49 (Nia Blocton 19Pts, 17Reb, 1Steal; Alyssa Sherman 16Pts, Paetyn Miller 12Pts, 3 3Ptr, 2Assists, 3Steals)
Mon., Dec. 14 Westside, won 55-29
Tues., Dec. 15 Keystone Heights, won 55-25
Fri., Dec. 18 at Ponte Vedra, lost 67-29

Stats Leaders
Points: Paetyn Miller 13.6PPG, Alyssa Sherman 13.1PPG, Nia Blocton 13.4PPG
3-Ptrs: Paetyn Miller 18, Alyssa Sherman 15
Rebounds: Nia Blocton 171, Alyssa Sherman 63, Mia-Bella Gutierrez 42
Assists; Paetyn Miller 21, Aniyah Lewis 15, Nia Blocton 8
Steals: Nia Blocton 47, Paetyn Miller 37, Aniyah Lewis 27

Tues., Jan. 5 West Nassau (7-3)
Thurs., Jan. 7 at Interlachen (3-1)
Mon., Jan. 11 SJCDS (2-1)
Thurs., Jan. 14 at Keystone Heights (1-9)
Fri., Jan. 15 Fletcher (11-0)
Tues., Jan. 19 at Clay (2-7)
Thurs., Jan. 21 Interlachen (3-1)
Mon., Jan. 25 at Baker County (0-11)
Tues., Jan. 26 at Westside (2-7)
Thurs., Jan. 28 Trinity Christian (0-5)

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5

Orange Park (5-4)
Nov. 17 Baker County, won 68-11 (Eris Lester 24Pts, 7Steals; Nia Brown 18Pts, 9Reb, 1BS)
Dec. 1 Keystone Heights, won 67-26 (Eris Lester 30Pts, 7Steals; Nia Brown 15Pts, 11Reb, 10Steals; Mychaela Parker 9Reb)
Thurs., Dec. 3 Clay, won 75-14 (Eris Lester 32Pts, 7Steals; Nia Brown 19Pts; Kyimaria Bozeman 7Reb)
Dec. 8 Oakleaf, lost 67-25 (Eris Lester 11Pts, Mychaela Parker 7Pts, 6Reb; Nia Brown 6Reb, )
Dec. 10 Baker County, won 58-11 (Eris Lester 19Pts, Sydney Rowland 9Pts, Nia Brown 5Assists, 3Steals)
Dec. 11 Mandarin, lost 61-42 (Eris Lester 20Pts, 3Steals; Nia Brown 5Assists, 3Steals)

Stat leaders
Points: Eris Lester 21.1 PPG, Nia Brown 11.9PPG
Rebounds: Nia Brown 54Reb, Mychaela Parker 37Reb, Amara Delgado 25Reb
Assists: Nia Brown 23, Sydney Rowland 10, Eris Lester 9
Steals: Nia Brown 31, Eris Lester 31, Sydney Rowland 14, Amara Delgado 12

Dec. 12 at Trenton, lost 57-36
Dec. 28 beat Bishop Snyder 47-42
Dec. 29 lost to Ponte Vedra 7-46
Tues., Jan. 5 Providence (5-6)
Wed., Jan. 6 at Episcopal (6-4)
Fri., Jan. 8 at Bradford (4-6)
Tues., Jan. 12 Bartram Trail (7-6)
Thurs., Jan. 14 Ponte Vedra (8-4)
Fri., Jan. 15 at Middleburg (1-7)
Mon., Jan. 25 at Raines (10-4)
Tues., Jan. 26 at Bolles (2-8)
Thurs., Jan. 28 Keystone Heights (1-9)
Fri., Jan. 29 at Creekside (1-10)

District Tournament: Tue, Wed, Fri. Feb. 2-3-5

Comments

No comments on this story | Please log in to comment by clicking here
Please log in or register to add your comment